अमेरिकाको पेन्सेलभेनियामा क्रिसमस रुखमा आगो लाग्दा बाबु र २ छोराको आगलागीबाट मृत्यु

प्रकाशित मिति:

अमेरिकाको पेन्सेलभेनिया राज्यमा क्रिसमस रुखमा विद्युत प्रवाह करेन्ट समस्याको कारण बाबु र २ छोराको आगलागीबाट मृत्यु भएको छ । सम्भवतः बिजुलीको समस्या र सुख्खा क्रिसमस रुखको कारण रुखमा आगो लागेर दुखद घटना हुन् पुगेको क्वेकरटाउन पेन्सिलभेनियाका अग्नि नियन्त्रण अधिकारी डग विल्हेले बताए । आगो लाग्नुको कारण क्रिसमस रूख थियो, त्यसैले हामी निश्चित छैनौं कि यो बिजुली वा सुकेको पुरानो क्रिसमस रूखको कारण हो,” विल्हेमले शनिबार सीएनएनलाई भने।

यो असहनीय दुस्खका साथ हामी आज क्रिसमसको बिहान तपाईसँग यो दुखद खबर हिस्सा शेयर गर्दछौं कि किङ्ग परिवारले आज बिहान घरमा भएको आगलागीमा आफ्ना बुबा एरिके र दुई रिचल्याण्ड प्राथमिक बिद्यालयका विद्यार्थीहरू गुमायौ ” सामाजिक संजाल फेसबुक मुहार पुस्तिका मार्फत गत शनिबार क्वेकरटाउन सामुदायिक विद्यालय जिल्लाले हिस्सा गरेको छ। गत शनिबार बिहान १स्२२ बजे घरमा प्रहरी र दमकल टोली पठाइएको थियो, जहाँ आगो लाग्दा परिवारका पाँचै सदस्य घरको दोस्रो तल्लामा सुतिरहेका थिए, विल्हेमले भने। पहिलो प्रतिक्रियाकर्ताहरूले घर भित्र पस्न धेरै प्रयास गरे तर आगोको परिमाणका कारण भित्र पस्न गाह्रो भयो, अग्नि नियन्त्रण अधिकारीले भने।

विल्हेल्मले सीएनएनलाई भने, “आगो लागेको भवनको अगाडिको भागबाट भित्र पस्न निकै खतरनाक थियो।” “अगाडिको ढोका र अगाडिको झ्यालमा रोक लगाइएको थियो, आगो त्यतिबेला पूरै घरतिर फैलिएको थियो। अग्निनियन्त्रकहरूलाई सुरक्षित प्रवेश गर्न निकै गाह्रो थियो। केही समय लाग्यो। जब अग्निनियन्त्रकहरू अन्ततः घरमा प्रवेश गरे, तिनीहरूले ४१ बर्षिय एरिक किङ, र उनका दुई छोराहरूको साढे दुई तलाको घरको दोस्रो तल्लामा शव फेला पारे, विल्हेमले भने। आमा र परिवारको जेठो छोरा सामान्य जलेको अवस्थामा भागे, लेहाई उपत्यका अस्पतालमा चोटपटकको लागि उपचार गरिएको थियो, र त्यसपछि रिहा गरिएको छ, विल्हेमले भने।

मृत्यु समिक्षक कोरोनरको कार्यालयले अर्को हप्ता पछि तीनवटा शवको शव परिक्षण पोस्टमार्टम गर्ने अपेक्षा गरिएको छ, बक्स काउन्टी मृत्यु समिक्षक मेरिडिथ बक्सले भने।आगलागीमा परी परिवारका दुई कुकुरहरुको पनि मृत्यु भएको छ । किङ्ग परिवारको समर्थनमा सिर्जना गरिएको गोफन्डमिमा गत शनिबार दिउँसो सम्मको प्रारम्भिक २० हजार लक्ष्य भन्दा २ लाख डलर संकलन भै सकेको सिएनएनले समाचारमा उल्लेख गरेको छ ।